Óda na tílko blogera Josefa Nožičky

25. 05. 2019 10:21:03
Bloumám po ulicích s fotkou Josefa a otravuji chodce, zda nevědí, kde by se dalo tílko pořídit. Marně. I důchodci, pamatující ještě první Spartakiádu, bezradně kroutí hlavami. Obracel jsem se na Poštu pro tebe i Honzu Musila.

Jsou jen dvě kultovní tílka na světě, která znám: To první, reflexně zelené jak od Besipu, které proslavil Jirka Kajínek, a prodaly se ho tisíce kusů ihned poté, co záběry kriminálníkova propuštění z doživotního trestu vězení obletěly republiku. A to druhé, bílé s modrým lemem (jak od Pleasu), jejž učinila legendárním Spartakiáda, a po 30 letech s ním opět prorazil Josef Nožička.

Jsem přesvědčený, že lví podíl na úspěchu jeho článků má právě ono spartakiádní tílko na jeho profilové fotce. Páně Nožičkovy články příliš nečtu, protože všechno podstatné se většinou dozvím už z nadpisu, ale na Josefovu usměvavou bustu v podmanivém tílku vydržím fascinovaně zírat celé hodiny. A díky tomuto skvělému estetickému požitku nakonec chtě nechtě musím kliknout i na karmu. Okolo jeho uhrančivého tílka jsem dokonce zaznamenal bezpočet plamenných diskusí (ty čtu). Pan učitel třeba zveřejní text o inkluzi ve školství, ale pod článkem se debatuje o tílku, to už přece nemůže být náhoda! Něco na tom charismatickém kusu textilie prostě je! Tipl bych si, že kdyby Josef změnil svůj blogerský dres a na fotce se objevil třeba v košili, vysoká čtenost i karma jeho článků by výrazně klesly. Tílko dělá blogera, nemůžu si pomoct.

Protože moje články kromě Josefa Prouzy nikdo nečte (recipročně mu jeho soucit oplácím), přemýšlel jsem, že si pořídím přesně takový outfit jako má kantor ideál. Jenže svízel! Oni to jeho tílko nikde nemají! Prošmejdil jsem celý internet, sháněl jsem u Vietnamců, u sběratelů i v Muzeu retro módy, leč vše marné. Tak jsem poprosil maminku, jestli by mi Nožičkovo tílko nespíchla. A tady jsem narazil ještě víc. Mamka mi vysvětlila, že šití zrovna není její silná stránka, a ilustrovala to na příhodě s mým bratrem, kterému kdysi cosi vyrobila jako domácí úkol do výtvarné výchovy, načež paní učitelka všechny žáky pokárala, že jim jejich výtvory ušily maminky, ale jediného mého bráchu pochválila, že si ten polštářek spíchl sám.

Království za tílko!

Přitom jsem je už od dětství vyloženě nesnášel! Jak totiž mají výstřih i vzadu, báječně se to hodilo našemu bývalému tělocvikáři, aby nám přesně do toho místa dával tatranky, když jsme třeba zapomněli doma jarmilky, nebo jsme se posmívali jeho zpocené lesknoucí se pleši, která házela po stěnách tělocvičny prasátka.

Pak jsem ale krátce po sobě objevil dva akční bouráky v bombastických tílkách (Kajínek, Nožička) a najednou jsem tímto kusem oděvu dočista uchvácen. Postihla mě totální mánie, obsese, psycho i vertigo v jednom! Podobně jako zamlada, když jsem sháněl tričko se Sandokanem nebo céčka. Nemůžu kvůli Nožičkovu tílku jíst, spát ani pracovat a v zaměstnání jsem si dokonce musel vzít dovolenou. Celé dny bloumám po ulicích s fotkou blogera Josefa a zastavuji náhodné chodce, jestli nevědí, kde by se dalo jeho tílko pořídit. Bezvýsledně. Dokonce i důchodci, pamatující ještě první Spartakiádu, bezradně kroutí hlavami. Obracel jsem se na Poštu pro tebe i Honzu Musila, ale odevšad mě vyhodili. Inzeruji na webech domácích i zahraničních, ale zdá se, že Nožičkovo tílko je naprostý unikát, a možná by o něj měla zájem i aukční síň Christies. To tílko musí být kouzelné jako plášť čaroděje Rumburaka, jinak to nevidím!

Nebo že by to bylo jednoduše tím, že je pan Josef Nožička prostě dobrý bloger :-) ???
Nevím, ale jdu si na každý pád pustit Spartakiádu, abych se po tom všem vyčerpávajícím pinožičkování alespoň trochu pokochal a uklidnil. A dám si projistotu panáka do jedné i do druhé nožičky.

Autor: Michal Pohanka | sobota 25.5.2019 10:21 | karma článku: 33.22 | přečteno: 1560x

Další články blogera

Michal Pohanka

Hledá se žena!

Budu tě milovat až za hrob, respektive za urnu (při dnešních cenách hrobů), a lásku ti celým svým srdcem po infarktu dávat. Ani míry 160/160 nejsou překážkou. Jde mi na psí uši hlavně o duši! Tak se ozvi!

18.6.2019 v 19:23 | Karma článku: 22.11 | Přečteno: 715 | Diskuse

Michal Pohanka

Blogeři na idnes.cz jsou vesměs nemocní lidé. Patří do blázince nebo rovnou do kriminálu!

Vybral jsem jen nepatrný zlomek příkladů zhovadilosti zde publikujících pisálků. Už z názvů jejich článků, které jsem krátce okomentoval, je slušnému člověku na zvracení! Vítejte v elitní společnosti!

12.5.2019 v 16:28 | Karma článku: 36.91 | Přečteno: 3125 | Diskuse

Michal Pohanka

Babiš-box: hlavní pilíř všech nadcházejících reforem

Apeluji na naši justici, aby hlavního aktéra soutěže "Česko hledá viníka" už vzhledem k jeho problematické minulosti poslala do Babiš-boxu ve Valdicích. To bude pro začátek univerzální pilíř všech nadcházejících reforem.

11.5.2019 v 11:12 | Karma článku: 28.09 | Přečteno: 927 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Pokorný

Jak mladá generace nechápe seniory

V médiích byl příspěvek, jak jeden student vytváří aplikaci pro smartphone, která má umět poznat pomocí umělé inteligence pád seniora a zavolat nějaké SOS o pomoc. Vypadá to hezky, ale realita je jaká...?

20.6.2019 v 10:00 | Karma článku: 29.39 | Přečteno: 903 | Diskuse

Tomáš Králíček

Babiš je ještě nebezpečnější než Zeman, říká v knize Martin M. Šimečka

Stav, do kterého se dostala česká žurnalistika, je tou nejhorší zprávou o české společnosti, říká v knize Jsme jako oni novinář a spisovatel M. M. Šimečka. Odpovídá ale i na další témata o české a slovenské politice a společnosti.

20.6.2019 v 8:55 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 333 | Diskuse

Jiřina Poláková

Deprese? – starejte se o piraně.

Žiji v mužském světě – pracuji v mladém mužském kolektivu, doma na mě vždy čeká manžel, tři synové v pubertě a pes je kupodivu taky samec.

20.6.2019 v 7:34 | Karma článku: 21.10 | Přečteno: 548 | Diskuse

Jakub Beznoska

Nedělní demonstrace

Neděle se kvapem blíží a s ní i největší demonstrace v ČR v novodobých dějinách. Už zase. Organizátoři očekávají až 200 000 lidí. Kolik z nich bude opravdových demonstrantů, těžko odhadovat..

20.6.2019 v 5:49 | Karma článku: 42.50 | Přečteno: 2678 | Diskuse

David Vlk

Tuhle zem už nám zase ukradli.

Tenhle stát už totiž nepatří malým obyčejným lidem. On je tenhle stát totiž asi už zase jen "Jejich."

19.6.2019 v 15:19 | Karma článku: 42.12 | Přečteno: 2224 | Diskuse
Počet článků 76 Celková karma 33.71 Průměrná čtenost 2640

Nejlepší bloger mezi účastníky kurzu Plavání pro nezaměstnané, zrzky a dyslektiky. 

majkypink@seznam.cz

E-knihy: Soukromý brčko (nejhorší kniha všech dob)

Oblíbený citát: "Vestičky se letos nenosej..." (Světáci)

https://m.kosmas.cz/knihy/258058/soukromy-brcko/

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz