Kde se v září nejlíp seznámí nezadaný muž aneb Držte se lopaty, žrádla a půllitru

15. 09. 2019 4:47:02
„Musíš jít na břišní tance," naordinovala mi milá kolegyně Zdeňka. „Chodí tam samý ženský, tam se snadno seznámíš i ty. Budeš mezi nimi stejná rarita, jako když ženská chodí do Tipsportu nebo provádí výkopové práce."

Září přeje zlátnoucímu listí, tanečním mistrům, vinařům, zhrzeným láskám a depresím. Moje prázdninová známost odletěla s prvními potrhanými vlákny babího léta a můj psychoterapeut se léčí v Bohnicích. Tedy, ty Bohnice nevím určitě, ale vypadá to líp, než když napíšu, že se nervuje v Dobřanech.

„Musíš jít na břišní tance," naordinovala mi vlastní terapii milá kolegyně Zdeňka. „Chodí tam samý ženský, tam se snadno seznámíš i ty. Když to porovnám, tvoje fyzické a mentální vybavení není tak hrozné, abys neměl šanci. Budeš mezi nimi stejná rarita, jako když ženská chodí do Tipsportu nebo provádí výkopové práce."

Chtěl jsem samozřejmě cosi namítat, ale došlo mi, že pokud Zdeňka podmiňuje moje námluvy kumulací ryze ženského elementu na jednom místě, mohl jí vytanout na mysli třeba kurz paličkování či dámské záchodky. V tomto světle se mi volba břišních tanců jevila neškodná jako čivava v narkóze.

Následující den jsem dvě hodiny nesměle kroužil kolem místního kulturního domu, kde se dopoledne konala předváděcí akce šmejdů, odpoledne seminář pro hasiče a večer výuka břišních tanců. Načež jsem si přihnul ze třetí placatky ferneta a vstoupil. Dobrou čtvrt hodinu mě ignorovali úplně všichni. Lektorka, frekventantky kurzu a dokonce i teplouš Jarda. Seznámit se se mnou nechtěl ani on. U něj jsem to vítal, ale i dámy bohužel zajímalo výhradně vrtění pánví a indická hudba. Až později jsem se dozvěděl, že si mě spletly s údržbářem, který tam chodí občas očumovat a na kterého si už zvykly. Z dálky jsem mu prý byl podobný a moje kalhoty s kapsami připomínaly jeho montérky.

Ještě jednou jsem se důkladně rozhlídl a položil sám sobě kontrolní otázku: Co učiní nesmělý adolescent ocitnuvší se poprvé v putyce pro otrlé pivní konzumenty? Poručí si velkého panáka a vyžunkne ho na ex, nebo pofňukává, že chce malinovku s brčkem? Rozhodl jsem se pro frťana. Převlékl jsem se do kraťasů a zařadil se mezi cvičenkyně. Chvíli jsem třepotal břichem, až mě sádlo fackovalo ze strany na stranu, než se mě jedné tanečnice "zželelo" a povídá: "To je nějaká recese, že jo? Nebo sázka. Natáčíte to skrytě mobilem a ráno se tomu s chlapama v práci budete řehtat. Neříkejte mi, že jste tady dobrovolně!" dýchla mi zblízka do zpocené pleše.

Odezva na mou přítomnost nebyla zdaleka tak vstřícná jako u nevěst před závěrečnými titulky filmů pro pamětníky, ani taková, jakou ve svém seznamovacím zanícení plánovala Zdeňka. Podle jejího itineráře teď měla nějaká panička cifrovat radostí nad tím, že konečně našla muže, který nepovažuje tanec za druh trestu, pozvat mě na dvě deci a svádět mě podbřišním fluidem.

Jenže škrtat sirkou bylo předčasné. Ta dáma měla chování psího bezdomovce, který u každého patníku zvedá nožičku, aby si katastrálně označkoval své teritorium. Hlasitě mínila, že břišní tanec není nic pro chlapy, protože u toho vypadají děsně, a rozezleně mi radila, abych se držel radši lopaty, žrádla, půllitru a porna.

"A co támhleten?" opáčil jsem a ukázal přitom na Jardu, který vibroval v bocích jak na elektrickém křesle a poočku přitom sledoval, co já na to. Na chvíli se mi dokonce zazdálo, že směrem ke mně předvádí kopulační pohyby. Já tady snad přece jen někoho sbalím, zajásal jsem v duchu ironicky.

"To je něco jinýho," ušklíbla se lektorka. "Jarda je prostě Jarda. Jenže vy jste heteráč jak vyšitej, to je vidět. Hleďte si svýho fotbalu, nebo si zajděte na ryby, ale do nás se laskavě nemontujte!"

Několik žen na parketu neudrželo – mně nesympatické – zachechtnutí. Okamžitě jsem nabral barvu fotbalového pažitu a uraženě zmizel.

„Kam tak spěchal?“ zaslechl jsem již na schodech Jardu.

„Asi zadělat na vdolky,“ zaškytala pobaveně lektorka.

Před kulturákem jsem dopil zbytek ferneta, vykouřil dvě cigára a poté zamířil do nejbližší hospody. Zrovna dávali fotbal, tak jsem se za pomocí několika rumů docela rychle spravil.

Tak abyste věděli, podzim nepřeje jen dešti a chmurám, přeje i novým zkušenostem.

PS: Tento článek je mužskou variací na skvostný fejeton Zdeňky Ortové (zde), které tímto děkuji za laskavé spoluautorství.

PPS: Tak vidíte, Zdeni, že spolu nakonec můžeme i v pohodě spát... ehm, omlouvám se za překlep... psát, samozřejmě :-)

Autor: Michal Pohanka | neděle 15.9.2019 4:47 | karma článku: 41.34 | přečteno: 11465x

Další články blogera

Michal Pohanka

Suveréni nebo suteréni? Aneb "Hej, chlape škaredej, nemáš na víno?"

Už ani ti bezdomovci nejsou, co bývali. Dneska nemají vůbec žádnou soudnost! Tuhle na mě jeden před obchoďákem zavolal: "Hej, chlape škaredej, nemáš na víno?" Přitom byl mnohem ošklivější a chudší než já. Strašná doba!

20.10.2019 v 15:04 | Karma článku: 29.77 | Přečteno: 955 | Diskuse

Michal Pohanka

"Úředník (44) žil celý život bez mozku, nikdo si toho nevšiml"

Novinářské titulky jsou někdy tak nešťastné (jako ten v nadpisu mého článku), až je to k smíchu nebo k pláči. Vybral jsem pro vás pár perel a připojil k nim svoje postřehy. Tak tudy opravdu ne, přátelé novináři. Leda na Silvestra.

18.10.2019 v 16:45 | Karma článku: 44.97 | Přečteno: 11112 | Diskuse

Michal Pohanka

Všechno, co jste chtěli vědět o uklízečkách, ale báli jste se jich zeptat

Pamatujte, že uklízečky vaší bezvýznamnou prací i osobou pohrdají. Radši se jich na nic neptejte a dělejte jen to, co vám řeknou. Jinak vám udělají ze života peklo. Všechno vám v tomto blogu raději diskrétně vysvětlím sám.

12.10.2019 v 11:19 | Karma článku: 39.90 | Přečteno: 9481 | Diskuse

Michal Pohanka

Anální grupáč s Čínou

Prezident Zeman bývá často kritizován za podlézání Číně a nedávno ho novinář Tomáš Etzler dokonce nazval vlezdoprdelkou, které se Číňani smějí.

11.10.2019 v 15:12 | Karma článku: 38.03 | Přečteno: 1659 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radka Kielbergerová

Chvilkaři mě zklamali...

Čučkaři, chce se říct. Hřímali na Letné, že pokud se bude něco dít, něco, co zahýbá naší společností, sejdeme se "tu" zas a dřív než 16. listopadu...Nestalo se.

21.10.2019 v 0:48 | Karma článku: 9.39 | Přečteno: 339 | Diskuse

Tadeáš Firla

Je možné odejít z organizace Svědků Jehovových?

Článek je zaměřen pro úzký okruh čtenářů. Řeší otázku, zda je možné odejít ze sekty, konkrétně z organizace Svědků Jehovových? Někteří členové odcházejí, ale platí za to vysokou cenu.

20.10.2019 v 23:47 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 332 | Diskuse

Jana Klenorová

Svetr za pětikilo

Co je v životě to důležitý...? No přece pořádně se oháknout a být nóbl je důležitý. Hlavně nebýt fuj!

20.10.2019 v 20:00 | Karma článku: 10.89 | Přečteno: 287 | Diskuse

Michal Pohanka

Suveréni nebo suteréni? Aneb "Hej, chlape škaredej, nemáš na víno?"

Už ani ti bezdomovci nejsou, co bývali. Dneska nemají vůbec žádnou soudnost! Tuhle na mě jeden před obchoďákem zavolal: "Hej, chlape škaredej, nemáš na víno?" Přitom byl mnohem ošklivější a chudší než já. Strašná doba!

20.10.2019 v 15:04 | Karma článku: 29.77 | Přečteno: 955 | Diskuse

Petr Šimík

Kontrolované pití

Než se pustím do pokračování tématu mé alkoholové závislosti, vidím potřebu rozebrat další fenomén, kontrolované pití. Jde to? Nejde to? Proč se o tom veřejně nemluví? Proč jen slyšíme : Nesmím se napít!!! Už ani kapku!!!!

20.10.2019 v 13:50 | Karma článku: 9.92 | Přečteno: 447 | Diskuse
Počet článků 101 Celková karma 35.12 Průměrná čtenost 2880

Nejlepší bloger mezi účastníky kurzu Plavání pro nezaměstnané, zrzky a dyslektiky. 

majkypink@seznam.cz

E-knihy: Soukromý brčko (nejhorší kniha všech dob)

Oblíbený citát: "Vestičky se letos nenosej..." (Světáci)

https://m.kosmas.cz/knihy/258058/soukromy-brcko/

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz