Všechno, co jste chtěli vědět o uklízečkách, ale báli jste se jich zeptat

12. 10. 2019 11:19:06
Pamatujte, že uklízečky vaší bezvýznamnou prací i osobou pohrdají. Radši se jich na nic neptejte a dělejte jen to, co vám řeknou. Jinak vám udělají ze života peklo. Všechno vám v tomto blogu raději diskrétně vysvětlím sám.

Proč jste se jich báli zeptat? Aby vás tyto svérázné dámy nepřetáhly špinavým hadrem (na Moravě hadrou), nechrstly vám do obličeje kýbl špinavé vody, nestříkly vám do očí savo, nepřimíchaly vám do jídla tablety do myčky nádobí a nenarvaly vám do zadku záchodovou štětku.

Uklízečky jsou totiž moc zvláštní kasta. Kasta, která sice ve společenském žebříčku nestojí moc vysoko, zato se ale umí zatraceně dobře ohánět. Něco jako alfasamci. Ti také systematicky utlačují zbytek lidstva.

Jak takový prototyp klasické uklízečky vypadá? Typická uklízečka (nově též pomocnice či operátorka úklidu) vládne jednou nepostradatelnou a neodmyslitelnou vlastností: a sice, že je to žena-generál. Od toho se odvíjí vše ostatní. Někdy je to dokonce i žena-generalisimus. Ano, i taková šarže se v jejích řadách vyskytuje. Ředitel podniku se za uklízečkou krčí až na trapném druhém místě v hierarchii důležitosti. Někdy dokonce až na třetím - za vrátným. Uklízečka (coby stará škola se přidržím překonaného archaického názvu) je královna pracoviště a naprosto klíčová osoba pro hladký chod organizace či firmy.

Dalším stavovským znakem pravé uklízečky je, že má neustále moc práce. To se vám příliš nezdá, protože ji pořád vidíte někde klábosit, svačit, kouřit či telefonovat, nicméně se neodvažujete nic namítnout protože už pouhý uklízeččin pohled zabíjí a její tempo výmluv je vražedné.

Uklízečka vždy nejlépe ví, co už není její povinností a co už nespadá do jejího revíru. Cokoliv po ní prosebně a poníženě chcete, vždycky to má na starosti někdo jiný. A všichni s tím samozřejmě souhlasí, a pokud ne, nejedná se o dobrou uklízečku, která stojí za to, abyste si jí vážili a předcházeli si ji, ale jde pouze o jakýsi trapný uklízecí fejk, který se jistě nezmůže ani na to, aby vám ráno neodpovědêl na pozdrav a aby vás seřval, že se couráte po čerstvě vytřené chodbě, když je tam ke všemu cedule "Pozor, mokrá podlaha!". Natož aby vás ten úklidový padělek přetáhl koštětem, jak jste si ve svých sado-maso erotických snech přáli a představovali.

Autentická uklízečka velmi ráda radí druhým a vždy nejlépe ví, jak a co má kdo dělat. Pokud od ní minimálně třikrát za den neslyšíte výhružně znějící věty typu: "Tohle ať si po sobě laskavě uklidí sám!" nebo "Tohle já po něm uklízet nebudu, nejsem padlá na hlavu!" či "Toto leda přes moji mrtvolu!", není to v žádném případě uklízečka na svém místě, ale jen jakási submisivní a servilní karikatura. Ryzí uklízečka je totiž osobnost, která sebou za ty prachy nenechá orat ani vláčet, a je to tak naprosto správně. Protože po dobrých uklízečkách je všude sháňka a jsou doslova na roztrhání, takže proč by měly dělat někomu vola. Jasné jak facka. Máte s tím, milánci, problém? Tak víte, co si můžete.

Už vůbec bych se s uklízečkou nezapřádal do nějakých osobních hovorů, protože je velké riziko, že se na to konto stanete terčem posměchu celé úklidové čety a později možná i celého vašeho zaměstnavatele. Ne-li celého města. V krajním případě budete mít z ostudy butik a budete nuceni podat výpověď či se přestěhovat o dvacet kilometrů dál a to jen kvůli zdánlivě nevinné otázce ohledně toho, na co se dotyčná v nejbližší době těší, případně, co ráda čte. Tyhle pitomé otázky, které zbytečně odvádějí pozornost od kafíčka a kouření, si laskavě strčte za klobouk, pokud se nehodláte v širokém okolí totálně znemožnit.

A už vůbec zapomeňte na to, vlichotit se uklízečce nějakými pochvalnými narážkami na její vzhled. To by vás mohlo stát krk. To si nesmí dovolit ani vrátný nebo ředitel, jinak by měli po kariéře. Nefalšovaná uklízečka je buďto zcela asexuální, anebo je při výkonu svého poslání vůči těmto věcem zcela imunní. Navíc to kdykoliv může použít proti vám. A věřte, že i ráda a často použije - k všeobecnému veselí a pobavení úklidové čety. A vy pak zbytečně v práci budete za úchyla nebo za idiota, protože uklízečky k smrti rády přehánějí. No přece se nechcete rozvádět kvůli pár neuváženým, leč dobře míněným poznámkám!

Proto si dávejte na uklízečky setsakramentský pozor! Tahle kasta vás mezi sebe jen tak nepustí a snaha zapadnout vás může přijít pěkně draho. Sorta uklízeček je téměř neprodyšně uzavřená společnost, skoro až něco jako sekta. A se sektami není žádný špás. Uklízeček se radši vůbec na nic neptejte a dělejte vždy jen to, co vám řeknou. A hlavně si po sobě laskavě pořádně uklízejte, obzvlášt na hajzlu, protože kdo to má pořád drhnout, kurvafix!

Autor: Michal Pohanka | sobota 12.10.2019 11:19 | karma článku: 40.12 | přečteno: 9574x

Další články blogera

Michal Pohanka

Státní krematurity se blíží, připojte se i vy!

Aby směli dál vykonávat praxi v oboru, budou muset pracovníci v pohřebnictví úspěšně složit státní závěrečné zkoušky ze dvou povinných a několika volitelných předmětů - takzvanou krematuritu.

9.11.2019 v 21:24 | Karma článku: 26.66 | Přečteno: 719 | Diskuse

Michal Pohanka

"Ona je skoro na zproštění, ale už je dva roky ve vazbě, tak jí musíme dát nějaký trest!"

Tohle řekl kvalitní český arbitr, někdejší předseda pražského Vrchního soudu, Ivan Elischer, který je nyní sám obžalován pro zneužití pravomoci úřední osoby a přijímání úplatků. Soud přehrál první část odposlechů v jeho kauze.

6.11.2019 v 13:34 | Karma článku: 32.62 | Přečteno: 1397 | Diskuse

Michal Pohanka

Praha má novou atrakci: záchod za tři a půl milionu

Žil jsem v bláhovém domnění, že jen rozežraný miliardár může vyhodit tři a půl milionu za záchod. Naštěstí jsem se mýlil a tuto lahůdku pro fajnšmekry dnes nabízí i Praha. Brzy snad budou následovat další města.

1.11.2019 v 16:24 | Karma článku: 46.13 | Přečteno: 9753 | Diskuse

Michal Pohanka

Ladislav Větvička japonským císařem!

Ostravský Marco Polo Ladislav Větvička nejnověji zavítal do Japonska a vyplatilo se. Při příležitosti oslav vzniku samostatného českého státu byl dnes ráno tamního času korunován čestným japonským císařem Větvitem I.

28.10.2019 v 11:49 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 1248 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Lukáš Burget

Jak Dalík úpěl v kriminálu

Dnešní noviny přinášejí zprávu o průběhu trestu pana Dalíka, hlavní postavy zmanipulované zakázky na obrněné transportéry Pandur pro Armádu České republiky. Není jediným VIP vězněm, který patrně netrpěl tak mnoho...

21.11.2019 v 12:00 | Karma článku: 28.93 | Přečteno: 858 | Diskuse

Beata Krusic

Kočárek

"Dobrý den, pane. Já volám na ten inzerát, že darujete kočárek za odvoz. Tak já bych měl zájem......". (Tato slova jsem zaslechla z telefonického rozhovoru mého synka......, s někým).

21.11.2019 v 9:29 | Karma článku: 18.15 | Přečteno: 782 | Diskuse

Liběna Hachová

Umíte se poflakovat?

Vypustit všechny povinnosti z dohledu, na práci zapomenout, někam se svalit, vyhodit nožky nahoru a jen tak zbůhdarma koukat.

19.11.2019 v 19:36 | Karma článku: 14.26 | Přečteno: 265 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Filantropem se nestaneš, filantropem se rodíš

Přemýšlím nad všemi sbírkami, které vidím na různých webových stránkách mnoha organizací, které pomáhají především dětem nebo rodinám, jejichž finanční situace je, bohužel, nemocí dítěte naprosto zoufalá. Mnohdy tyto nechápeme.

19.11.2019 v 18:33 | Karma článku: 17.03 | Přečteno: 378 | Diskuse

Karel Ábelovský

Všechno zlé, je prý k něčemu dobré (úvaha nad sporákem a špinavým hrncem)

... a tak tu sedím kousek od kamen, kde praská hořící dříví, popíjím horký, lipový, tedy "svěže zelený" čaj, a přemítám, jak to tedy je. Co je dnes zlé a k čemu to bude dobré. Zlý je strach, pokud zcela ovládne vaši mysl, tak, že

19.11.2019 v 15:55 | Karma článku: 13.39 | Přečteno: 326 | Diskuse
Počet článků 106 Celková karma 35.79 Průměrná čtenost 2988

Nejlepší bloger mezi účastníky kurzu Plavání pro nezaměstnané, zrzky a dyslektiky. 

majkypink@seznam.cz

E-knihy: Soukromý brčko (nejhorší kniha všech dob)

Oblíbený citát: "Vestičky se letos nenosej..." (Světáci)

 

 

 

 

Najdete na iDNES.cz